Warunki gwarancji


Warunki gwarancji dla felg aluminiowych

By właściwie dobrać  felgi  do samochodu, dobór  felg i zestawu montażowego musi być zgodny z katalogiem aplikacyjnym producenta. W szczególności wymagania i instrukcje zawarte tu muszą być obligatoryjnie stosowane. Niezgodności oraz nie przestrzeganie skutkują wyłączeniem gwarancji.


Przed montażem felg aluminiowych, należy dokładnie umyć punkty montażowe pojazdu (piastę, śruby, powierzchnie kontaktowe) z kurzu i brudu. Co więcej, sprawdzenie że nie ma zanieczyszczeń na powierzchni kontaktowej felg (śruby mocujące tarczy hamulcowej, pierścienie, itp.) zapewnia równomierne łączenie felgi aluminiowej. Używanie reduktorów tarcia na powierzchnie kontaktujące się z felgami nie jest dozwolone. Otwór na śrubę nie może być uszkodzony podczas wkręcania na felgę. Tylko zestawy montażowe wskazane z w katalogu aplikacyjnym mogą być montowane. Felgi aluminiowe mogą być montowane tylko przy pomocy klucza dynamometrycznego. W przypadku używania klucza udarowego bardzo ważne jest by dokręcać śrubę na  ¾ długości.; dopiero dalej mogą być dokręcane kluczem udarowym. Po 50 – 100 km śruby muszą być ponownie dokręcone. Niewłaściwe dopasowanie i traktowanie skutkuje wyłączeniem z gwarancji.


Felgi aluminiowe muszą być czyszczone regularnie w szczególności sól drogowa i zanieczyszczenia z hamulców muszą być usuwane. Należy je czyścić w odstępach około 2 tygodni. Nie można używać agresywnych płynów myjących. (np. detergenty na bazie kwasów, alkoholu, lub acetonu). Zaniedbania w myciu felga mogą prowadzić do uszkodzeń. Nie mycie lub niewłaściwe mycie felg powoduje wyłączenie z gwarancji.
Drobne uszkodzenia spowodowane przez odłamki drogowe, małe kamyki bądź tym podobne muszą być natychmiast reparowane za pomocą lakieru czyszczącego. Jeśli takie uszkodzenia nie są natychmiast reperowane pod powierzchnią zaczyna się rozwijać korozja. Uszkodzenia spowodowane brakiem reperacji są wyłączone z gwarancji.


Gwarancja na felgi aluminiowe jest wyłączona jeżeli reklamacja jest złożona na defekty w lakierze lub niemożność wyważenia felgi które to było spowodowane wypadkiem, uderzeniem w krawężnik, najazdem na przedmioty twarde lub tym podobne. Jeśli felgi są malowane lub przemalowywane  przez strony trzecie gwarancja traci swoją ważność.

Opinie naszych Klientów

Zaufanie klientów, które zdobywamy przez lata, to siła naszej marki. Liczne nagrody i wyróżnienia, autoryzacje największych koncernów oponiarskich na świecie, czynią nas partnerem godnym zaufania.

4.8/5

Ocena na podstawie 1721 opinii

99%

Klientów poleca nasz sklep

Ekspresowa wysyłka i pomocna obsługa Klienta. Cierpliwie odpowiedzieli na wszystkie moje pytania, a jestem bardzo wymagającym Klientem. Felgi zamówiłem rano, u mnie były już następnego dnia.

user

JanuszEs

Szybka wysyłka, opony zgodnie z opisem – rok produkcji, taki jak w opisie. Polecam sprzedawcę.

user

Marzena Gora

Widać, że rozmawiałam ze specjalistami. Pomogli kobiecie nieznającej się na autach i oponach kupić świetny produkt, odpowiedzieć na wszystkie pytania i dostarczyć opony już na 2 dzień. Znalazłam swoją fachową pomoc w Internecie.

user

Joanna Wawrzyk

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter a otrzymasz kupon rabatowy na wybrany komplet opon/felg o wartości 3%!

Opony i Alufelgi

SATIS Sp. z o.o.
alufelgi.pl

Antoniny Grygowej 27
20-260 Lublin

Brak możliwości odbioru osobistego zamówień pod tym adresem.

Infolinia: +48 509 05 05 90
info@alufelgi.pl