Pytanie o wytrzymałość felg


Jak wygląda wytrzymałość felg w Waszej ofercie (i w innych sklepach) w porównaniu z felgami montowanymi fabrycznie?

Wytrzymałość felg aluminiowych w naszej ofercie, jak i wszystkich innych dopuszczonych do sprzedaży na rynku jest badana przez wyspecjalizowane instytucje do tego powołane. Dopiero po przejściu takich badań opartych na normach bezpieczeństwa stosowanych w Unii Europejskiej, dana felga otrzymuje znak dopuszczający ją do obrotu, który świadczy także o spełnianiu przez nią wymagań dotyczących wytrzymałości, trwałości i bezpieczeństwa.

Tak więc niezależnie od producenta i kraju pochodzenia, felgi znajdujące się w oficjalnej sprzedaży charakteryzują się wytrzymałością przynajmniej na poziomie felg montowanych fabrycznie. W przeciwnym wypadku w ogóle nie znalazłyby się w sprzedaży.

Ponadto, felgi montowane fabrycznie nie są przecież produkowane przez producentów samochodów, tylko dostarczane w ramach umów kooperacyjnych (tzw. OEM) przez tych samych producentów felg, których wyroby pod ich własnymi markami można nabyć na rynku. Na przykład firma ALUTEC, której wyroby znajdziecie na naszych stronach, jest dostawcą felg na tzw. „Pierwszy montaż” do takich marek samochodów jak: Volkswagen, Opel, czy BMW.

Natomiast bardzo często zdarza się, ze felgi aluminiowe oferowane na rynku są dużo mocniejsze od felg fabrycznych. Często będąc też dużo lżejsze. Wielu producentów felg aluminiowych posiada w ofercie modele przeznaczone do sportów samochodowych, zarówno na poziomie profesjonalnym, jak i amatorskim, a także dla kierowców preferujących agresywny styl jazdy i biorących sporadycznie udział imprezach sportowych. Takie felgi wykonane są ze specjalnych stopów metali zapewniających ogromną wytrzymałość przy niewielkiej wadze. Przykładem takiej felgi jest na przykład MAK XLR .

Opinie naszych Klientów

Zaufanie klientów, które zdobywamy przez lata, to siła naszej marki. Liczne nagrody i wyróżnienia, autoryzacje największych koncernów oponiarskich na świecie, czynią nas partnerem godnym zaufania.

4.8/5

Ocena na podstawie 1721 opinii

99%

Klientów poleca nasz sklep

Niezwykle pomocna obsługa Klienta. Doradzili, dopasowali, wybrali najlepsze opony w moim budżecie. Polecam tego sprzedawcę, na pewno będę do nich wracał.

user

JacekG

Szybka wysyłka, opony zgodnie z opisem – rok produkcji, taki jak w opisie. Polecam sprzedawcę.

user

Marzena Gora

Opony są fabrycznie nowe i pełnowartościowe. Opony z pełną gwarancją producenta, co nie każdy sklep proponuje. Polecam tego sprzedawcę, dział obsługi Klienta z pewnością doradzi każdemu Klientowi najlepszy wybór.

user

Jaruś90

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter a otrzymasz kupon rabatowy na wybrany komplet opon/felg o wartości 3%!

Opony i Alufelgi

SATIS Sp. z o.o.
alufelgi.pl

Antoniny Grygowej 27
20-260 Lublin

Brak możliwości odbioru osobistego zamówień pod tym adresem.

Infolinia: +48 509 05 05 90
info@alufelgi.pl