Niefabryczne felgi, a problemy z policją.


Czy montując do samochodu felgi inne niż fabryczne (na przykład znacznie większe), a co za tym idzie, także inny rozmiar opon, nie narażam się na problemy ze strony policji? Co na ten temat mówi Kodeks Drogowy?

Nie, nie ma takiej obawy.

Kodeks drogowy w żadnym miejscu nie zabrania wymiany ani felg ani opon na inne niż montowane fabrycznie. Jedynym zapisem w Kodeksie Drogowym jest wymóg dopuszczenia do ruchu oraz posiadanie wszystkich wymaganych oznaczeń z tym związanych.

Dla felg aluminiowych będzie to znak dopuszczenia do ruchu nadawany przez PIMot, a dla opon międzynarodowe oznaczenie DOT. Oczywiście MUSI być spełniony także wymóg niewystawania koła poza krawędź błotnika.

Opinie naszych Klientów

Zaufanie klientów, które zdobywamy przez lata, to siła naszej marki. Liczne nagrody i wyróżnienia, autoryzacje największych koncernów oponiarskich na świecie, czynią nas partnerem godnym zaufania.

4.8/5

Ocena na podstawie 1721 opinii

99%

Klientów poleca nasz sklep

Świetnie działający konfigurator doboru opon. W kilku krokach znalazłem opony do samochodu, który ma różne szerokości opon na osiach.

user

Paweł Sapiecha

Opony są fabrycznie nowe i pełnowartościowe. Opony z pełną gwarancją producenta, co nie każdy sklep proponuje. Polecam tego sprzedawcę, dział obsługi Klienta z pewnością doradzi każdemu Klientowi najlepszy wybór.

user

Jaruś90

W ofercie znajdują się opony i alufelgi sprawdzonych marek. Zamówienie zrealizowane w 24h. Ekspresowa obsługa i wysyłka. Jestem bardzo zadowolony z zakupów.

user

GregoSobol

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter a otrzymasz kupon rabatowy na wybrany komplet opon/felg o wartości 3%!

Opony i Alufelgi

SATIS Sp. z o.o.
alufelgi.pl

Antoniny Grygowej 27
20-260 Lublin

Brak możliwości odbioru osobistego zamówień pod tym adresem.

Infolinia: +48 509 05 05 90
info@alufelgi.pl