Jak dbać o felgi aluminiowe


Koła ze stopów lekkich, popularnie nazywane felgami aluminiowymi lub alufelgami, oprócz swoich właściwości technicznych i eksploatacyjnych tworzą wyjątkowy wygląd samochodu. Jednak ten specjalny wygląd, wymaga również specjalnego traktowania.

Montaż

Felgi aluminiowe występują jako felgi uniwersalne oraz dedykowane dla konkretnych marek marki samochodów. Felgi uniwersalne, najpopularniejsze na rynku, przeważnie wymagają specjalnego zestawu montażowego w celu dopasowania do konkretnego modelu samochodu. Zestaw taki skłąda się z pierścienia centrującego dla pewnego osadzenia felgi na piaście oraz śrub lub nakrętek o odpowiedniej długości, gwincie i kształcie. Felgi dedykowane nie potrzebują zestawu, montuje się je fabrycznymi śrubami, bezpośredni ona piastę koła.
Przed montażem felg należy dokładnie oczyścić piastę oraz wewnętrzną część felgi z zanieczyszczeń, a pierścień centrujący pokryć smarem grafitowym.Dokręcając nakrętki, czy śruby należy pamiętać o naprzemiennej kolejności i zachowaniu momentu dokręcania na poziomie 120Nm. Aby zapewnić prawidłowy montaż, najlepiej powierzyć tę czynność wyspecjalizowanemu serwisowi

Pielęgnacja felg aluminiowych

Zachowanie połysku i efektownego wyglądu felg aluminiowych wymaga traktowania podobnego jak nadwozie auta. Alufelgi należy czyścić wyłącznie wodą lub detergentami naturalnymi. Innym sposobem są specjalistyczne preparaty służące do czyszczenia i pielęgnacji felg aluminiowych. Stosowanie innych środków, nie przeznaczonych do tego celu powoduje utratę gwarancji na powłoki lakiernicze felg.
W szczególności substancje takie jak: alkohole, rozpuszczalniki, benzyna, a także wiele preparatów myjących trudne zanieczyszczenia, mogą doprowadzić do uszkodzeń powłoki lakierniczej felgi. Nawet używanie środków przeznaczonych do czyszczenia felg powinno odbywać się ŚCIŚLE według instrukcji ich użytkowania. I ZAWSZE po czyszczeniu trzeba felgi spłukać obficie wodą uważając, aby środek czyszczący nie pozostał w miejscach trudno dostępnych. Pozostawienie warstwy takiego środka też może po pewnym czasie doprowadzić do wżerania się tych resztek w powłokę lakierniczą.
Nie powinno się też używać do felg aluminiowych wszelkiego rodzaju szczotek - najlepsze są miękkie gąbki. W przypadku felg lakierowanych niewskazane jest też stosowanie myjek wysokociśnieniowych - mogą powodować odpryski i złuszczanie lakieru.
W sezonie zimowym ważne jest częstsze jeżeli nawet nie dokładne czyszczenie felg, to przynajmniej dokładne spłukiwanie nagromadzonych zanieczyszczeń. Środki chemiczne używane do posypywania dróg mają często bardzo silne działanie i mogą spowodować wżery i inne uszkodzenia powierzchni felg.
Stosowanie się do opisanych powyżej zasad pomoże utrzymać felgi w dobrym stanie, a co za ym idzie zapewnić efektowny wygląd naszego samochodu.

Opinie naszych Klientów

Zaufanie klientów, które zdobywamy przez lata, to siła naszej marki. Liczne nagrody i wyróżnienia, autoryzacje największych koncernów oponiarskich na świecie, czynią nas partnerem godnym zaufania.

4.8/5

Ocena na podstawie 1721 opinii

99%

Klientów poleca nasz sklep

Niezwykle pomocna obsługa Klienta. Doradzili, dopasowali, wybrali najlepsze opony w moim budżecie. Polecam tego sprzedawcę, na pewno będę do nich wracał.

user

JacekG

Świetnie działający konfigurator doboru opon. W kilku krokach znalazłem opony do samochodu, który ma różne szerokości opon na osiach.

user

Paweł Sapiecha

Szybka wysyłka, opony zgodnie z opisem – rok produkcji, taki jak w opisie. Polecam sprzedawcę.

user

Marzena Gora

Bądź na bieżąco, zapisz się na newsletter a otrzymasz kupon rabatowy na wybrany komplet opon/felg o wartości 3%!

Opony i Alufelgi

SATIS Sp. z o.o.
alufelgi.pl

Antoniny Grygowej 27
20-260 Lublin

Brak możliwości odbioru osobistego zamówień pod tym adresem.

Infolinia: +48 509 05 05 90
info@alufelgi.pl